Lietuvių sukurtas žaidimas-virtuali reabilitacija "KidsUp"
2013-11-14

„DevMotion“ kompanija sukūrė kompiuterinę reabilitacijos programėlę, kuri iš pirmo žvilgsnio labai panaši į kompiuterinį žaidimą. Viskas vyksta maždaug taip: žaidimo ekrane berniukas renka obuolius, o berniuką virtualiu būdu judina pats žaidėjas. Berniukas ekrane reaguoja į visus žaidėjo judesius: drauge pakelia ranką ar koją, paeina į šoną ir taip toliau. Ši programėlė skirta 5-15 metų vaikams, turintiems negalią ar patyrusiems sunkių traumų. Reabilitacijos žaidimas 2013-ųjų spalį pristatytas ir Lietuvoje, inovacijų parodoje ICT2013.

 

Iš pirmo žvilgsnio programa-žaidimas – labai paprastas, nes vaikas turi rinkti obuolius ir nubaidyti paukščius. Tačiau rengiant šią programą, konsultuotasi su reabilitologais, fizioterapeutais, bandoma atkartoti reabilitacijos pratimų judesius. Gautieji rezultatai susisteminti ir pateikiami – tėveliai gali įsitikinti programos efektyvumu.

 

Plačiau:

http://www.technologijos.lt/n/mokslas/zmogus_ir_medicina/S-37021/straipsnis/Is-pirmo-zvilgsnio--vaikiskas-zaidimas-is-tiesu--virtuali-reabilitacija-Video?l=2&p=1

 

Virtual rehabilitation - KidsUp from Kids Up on Vimeo.


< Grįžti į naujienų archyvą
© 2013-2025 NoriuIšmokti.lt - Visos teisės saugomos.
DIZAINAS: SmallDesignJobs